Кілька днів тому частково в режимі онлайн відбулась звітно-виборча конференція громадської спілки «Всеукраїнська ліга організацій осіб з інвалідністю по зору «Сучасний погляд».

Учасники зборів прослухали звіт президента Організації Чуйкової Тетяни про діяльність Спілки за останні два роки. Особливу увагу звертає на себе успішна реалізація проєктів за фінансування Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю України, проведення конкурсу найкращих читців шрифтом Брайля, який поступово стає традиційним, продовження випуску книг шрифтом Брайля і, особливо, шести книг першого циклу серії світових бестселлерів «Коти-вояки».

Також був заслуханий звіт ревізійної комісії про фінансово-господарську діяльність Організації. Обидва звіти були ухвалені, а діяльність Спілки за звітній період була визнана задовільною.

ГС «Сучасний погляд» поступово розширює свої лави, і цього разу до нас приєдналися Мукомел Софія (Запоріжжя), Джала Галина (Львів), Сейтасанов Ібрагім (Одеса), Сагун Мар’яна (Черкаси) та Погорілко Євгеній (Одеса). Вони вже протягом певного часу беруть участь у діяльності Організації, але наші стосунки до цього часу не були формалізовані.

Відповідно до положень Статуту Спілки були обрані керівники Організації. Президентом ГС «Сучасний погляд» стала Борсяк Ілона, віце-президентами з внутрішньої та зовнішньої політики стали, відповідно, Дубов Микола та Погорілко Євгеній. Головою ревізійної комісії стала Асєєва Ніна.

На конференції також були розглянуті питання подальшої діяльності Спілки, озвучені напрямки проєктної діяльності, питання співпраці з іншими громадськими об’єднаннями, деякі аспекти внутрішньої діяльності та функціонування Організації.

Ми вітаємо новообраних керівників Спілки та бажаємо їм та усім причетним до діяльності ГС «Сучасний погляд» плідної роботи!

Це, нарешті, сталося! Громадська спілка «Всеукраїнська ліга організацій осіб з інвалідністю по зору «Сучасний погляд» має свій власний сайт. На певному етапі нашої діяльності ми зрозуміли, що у нас достатньо багато друзів, однодумців, колег, які поділяють наші погляди та готові допомагати нам у реалізації наших задумів. Це спонукало нас ініціювати створення місцевих осередків у більшості регіонів України та отримання статусу всеукраїнського громадського об’єднання.

Подібним чином ситуація склалася і зараз: нам вже недостатньо мати сторінку у соціальній мережі Facebook, хоча вона продовжить своє існування, однак підвищення статусу та регулярна участь ГС «Сучасний погляд» у різноманітних активностях наполегливо вимагають наявності власного інформаційного ресурсу. Це можна порівняти з вирішенням житлової проблеми протягом життя: спочатку ви погоджуєтесь на студенський гуртожиток, потім – на гуртожиток для молодих родин, а потім з’являється бажання отримати свій особистий окремий куточок.

І на зламі 2020-го та 2021-го років наша Спілка отримала свою власну «житлову площу» у мережі Інтернет.

Ми радіємо з цього приводу та запрошуємо усіх наших друзів на входини! Сайт буде поступово наповнюватися матеріалами, цікавими розповідями про нашу діяльність, корисною інформацією та важливими лінками.

Ласкаво просимо!

Громадська спілка «Всеукраїнська ліга організацій осіб з інвалідністю по зору «Сучасний погляд»

04215 м. Київ, пр-т. Г. Гонгадзе 20-з, кВ. 61.
Телефон +380 66 443-43-36

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Facebook: https://www.facebook.com/NGU.Contemporary.View/

Логотип Громадської спілки "Сучасний погляд"

Громадська спілка «Всеукраїнська ліга організацій осіб з інвалідністю по зору «Сучасний погляд» була заснована у 2013 році і ставить за мету всебічну підтримку осіб з порушеннями зору, сприяння у їх професійній реалізації, відстоювання та захист прав та законних інтересів осіб з інвалідністю по зору.

Фахівці спілки постійно беруть участь у семінарах, конференціях, нарадах, «круглих столах» з питань, що стосуються реабілітації, працевлаштування, освіти людей з інвалідністю по зору.

ГС «Сучасний погляд» була організатором або одним з співорганізаторів низки інформаційних, просвітницьких, реабілітаційних заходів, які проводилися у переважній більшості регіонів України.

Фахівці нашої Спілки входять до складу тренерів фізкультурно-спортивних реабілітаційних зборів, які двічі на рік проводяться для молоді з глибокими порушеннями зору на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру НКСІУ у с. Яворів Турківського району Львівської області.

Зусиллями Організації було видано більше 30 книг рельєфно-крапковим шрифтом Брайля, які було безкоштовно передано до спеціалізованих бібліотек для незрячих осіб, а також у спеціальні школи для дітей з глибокими порушеннями зору.

Став традиційним і щорічним конкурс найкращих читачів шрифтом Брайля, в якому беруть участь учні спеціалізованих шкіл зі Львова, Києва, Одеси та Харкова, змагання проводяться у трьох вікових групах – серед вихованців початкових, середніх та старших класів. Апогеєм змагань є суперфінал, в якому переможці шкільних конкурсів зустрічаються обличчям до обличчя, виборюючи звання кращого з кращих та гарні призи.

У 2020 році Організація взяла участь у конкурсі програм (проектів, заходів), розроблених громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка за рахунок коштів державного бюджету, який проводився Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю України. На конкурс було подано два проекти, які отримали схвальні відгуки та відповідне фінансування. Ці проекти мають назви «Серія online-семінарів «Успішні фахівці-масажисти, реалізація права на працю шляхом започаткування власної справи» та «Інклюзивний, навчально-розвиваючий захід online «Читаймо разом!». Мета першого проекту – сприяння зайнятості осіб з інвалідністю та реалізація права на працю на рівні з іншими; мета другого - сприяння забезпеченню реалізації права на освіту осіб з інвалідністю шляхом впровадження підтримки інклюзивного навчання на усіх рівнях освіти.

Партнерами в реалізації першого проекту виступають Харківський міський центр зайнятості та Навчально-науковий інститут фізичної культури Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка. Проектом було охоплено кілька сотень осіб з інвалідністю по зору з числа масажистів з різних регіонів України, які візьмуть участь у низці онлайн-семінарів щодо започаткування власної справи, підвищать свою високу майстерність під орудою одних з кращих масажистів країни, отримають змогу довести свій професійний рівень на чемпіонаті з масажу.

В рамках другого проєкту будуть проводитися онлайн-зустрічі прихильників серії книг «Коти-вояки» з різних вікових груп для обговорення пригод улюблених героїв та веселого, дружнього та інтелектуального дозвілля. Перша книга першого циклу серії «Коти-вояки» вже видана нашою Спілкою шрифтом Брайля, а наступні книги готуються до друку і зустрінуться зі своїми читачами дуже скоро.