За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, втрата зору вважається однією з найважчих форм інвалідності, але наші поради точно полегшать вам життя.  Отож, які кроки треба здійснити і чому навчитися, щоб стати самостійним в умовах втраченого зору.

Сьогодні в сучасному світі, коли медицина робить колосальні кроки в своєму розвитку, нажаль, є події та ситуації, які призводять до безповоротної втрати зору травми, бойові дії, ускладнення після вірусних захворювань. 

Для того щоб незрячий почував себе в квартирі вільно, треба дотримуватися певного порядку і ніколи не порушувати його. Незрячий має знати у своїй квартирі кожен куточок, де і які предмети знаходяться. 

Ваша допомога у використанні навичок орієнтування у просторі з тростиною є дуже важливою. Щоб людина не відчувала себе непотрібною, треба залучати її до активної діяльності, допомагати вести домашнє господарство, вчитися, працювати, і багато чого іншого. 

При супроводі незрячий має триматися за вашу праву чи ліву руку трішки вище ліктя, в своїй, відповідно,  правій чи лівій руці тримаючи тростину. Супроводжуючи незрячого ви маєте йти на крок по переду нього. 

Іноді здається, що поради давати чи писати дуже легко, але коли ти починаєш це робити, то досить тяжко знайти правильні слова, щоб людина, яка їх читає почула, зрозуміла і дослухалась тієї чи іншої рекомендації.  

При спілкуванні зі зрячими людьми - дивіться на людину з якою спілкуєтеся. Досить часто трапляються випадки, коли незряча людина повертає до співрозмовника вухо, або опускає голову вниз і тоді процес спілкування стає неприємним. 

Цей блок нашого довідника стане для вас маленьким путівником до самореалізації в подальшому житті. Звичайно, травма у дорослому житті, яка призвела до втрати деяких функцій організму, здається кінцем всього, що було раніше.