Першим проєктом ГС «Сучасний погляд» після початку повномасштабного вторгнення в Україну країни-агресора Російської Федерації став проєкт «Громадські організації осіб з інвалідністю в кризовій ситуації викликаній війною», який реалізується в рамках співпраці з Громадською спілкою "Всеукраїнське громадське об'єднання "Національна Асамблея людей з інвалідністю України" в межах впровадження проєкту «Криза в Україні: реагування та відновлення з урахуванням інвалідності», що реалізує ГС «ВГО «НАІУ» та Європейський форум інвалідності (EDF).

Громадські організації 1

З початку повномасштабної агресії Росії минуло вже чотири місяці, люди в Україні, підприємства, установи й організації, в тому числі – громадські об’єднання осіб з інвалідністю, переживши шок перших днів та тижнів війни, перебудувавши свою діяльність під умови воєнного часу поступово переходять до конструктивної планомірної діяльності, маючи на меті задоволення нових потреб, захист специфічних, викликаних війною, інтересів, формуючи новий порядок денний з урахуванням поточної ситуації та перспектив своєї подальшої діяльності.
Першим з заходів за цим проєктом стала зустріч активістів/ок громадських організацій осіб з інвалідністю, яка ставить за мету обмін накопиченим за ці чотири місяці досвідом, відновлення частково втрачених контактів, пошук нових партнерів, побудову колаборацій та напрацювання планів подальшої роботи організацій громадського сектору як під час війни, так і в повоєнний період.
Другим заходом за проєктом стала Конференція ГС «Сучасний погляд». Конференція є вищим керівним органом громадського об’єднання, саме до її повноважень належать найважливіші питання діяльності Спілки. Ось і ця Конференція не стала виключенням, оскільки на ній були сформульовані основні питання стратегії розвитку Організації, розглянуті поточні проблеми, підбиті підсумки попереднього періоду діяльності та, що найголовніше, було підсилено потенціал громадського об’єднання шляхом прийняття до членів Спілки більше трьох десятків активних людей, переважна більшість яких має порушення зору.
Третім заходом в рамках проєкту став тренінг для наших фахівців та членів Організації, представників інших громадських об’єднань та громадських активістів щодо розробки, написання та захисту проєктних пропозицій. Ця тема є вкрай важливою, оскільки національна та міжнародна грантова підтримка - одна з найвагоміших складових фінансування діяльності організацій громадського сектору. Сьогодні, в умовах війскової агресії Росії проти України ця підтримка значно посилилася, і ми не можемо нехтувати можливістю залучати додаткові ресурси для реалізації власних проєктів та нових ідей.

Громадські організації 2

Нашим спікером була експертка Центру розвитку «Час змін» пані Мар’яна Кобеля, яка у достатньо короткий проміжок часу змогла розкрити найважливіші питання проєктної діяльності, навела багато практичних прикладів та відповіла на безліч питань від учасників тренінгу.
Подібні заходи сприяють професійному зростанню громадських діячів, вдосконалюють їх теоретичні знання та практичні навички, що, в свою чергу, позитивно впливає на інституційний розвиток організації в цілому.
ГС «Сучасний погляд» і в подальшому буде докладати максимум зусиль для розвитку членів нашої команди, також будемо раді запросити до участі у подібних заходах колег з інших громадських об’єднань.