У 2021 році ГС «Сучасний погляд» взяла участь у конкурсі проєктів, який регулярно проводиться Українським культурним фондом. Наш проєкт «Інклюзивні сайти історико-культурних заповідників Рівненщини WCAG 2.1» отримав підтримку Українського Культурного Фонду.

Інклюзивні сайти

Впродовж 4,5 місяців проєкт реалізовувавсяь Громадською спілкою "Всеукраїнська ліга організацій осіб з інвалідністю по зору "Сучасний погляд" разом із партнерами КЗ «Державний історико-культурний заповідник міста Дубно» та «Державний історико-культурний заповідник міста Острога».

У межах проєкту «Інклюзивні сайти історико-культурних заповідників Рівненщини WCAG 2.1» було зроблено адаптацію веб-сайтів установ у відповідності з найновішими рекомендаціями щодо веб доступності WCAG 2.1., що покликані забезпечити максимальний доступ до web-контенту людям з інвалідністю (зір, слух, інтелектуальні комплексні порушення та синдром Дауна). Також плануємо реалізовано адаптацію наукового ресурсу установ для програм екранного доступу та відеоконтент за допомогою тифлокоментаря та дубляжу жестовою мовою.

Інклюзивні сайти 2

Ми прагнули реалізувати право на інформацію та доступ для людей з інвалідністю до української культури, яку презентують історико-культурні заповідники Рівненщини.

Впродовж усього періоду втілення проєкту ми проводили апробацію адаптованих сайтів людьми з інвалідністю. Для комфортнішого користування сайтами та контентом на них для осіб з інвалідністю було прийнято усі зауваження, рекомендації та пропозиції.

Довідково:

Громадська спілка «Всеукраїнська ліга організацій осіб з інвалідністю по зору «Сучасний погляд» була заснована у 2013 році і ставить за мету всебічну підтримку осіб з порушеннями зору, сприяння у їх професійній реалізації, відстоювання та захист прав та законних інтересів осіб з інвалідністю по зору. Фахівці спілки постійно беруть участь у семінарах, конференціях, нарадах, «круглих столах» з питань, що стосуються реабілітації, працевлаштування, освіти людей з інвалідністю по зору.

ГС «Сучасний погляд» була організатором або одним з співорганізаторів низки інформаційних, просвітницьких, реабілітаційних заходів, які проводилися у переважній більшості регіонів України.

 WCAG 2.1. (Web Content Accessibility Guidelines) – міжнародні стандарти доступності – норми Універсального (Інклюзивного) дизайну, покликані забезпечити максимальний доступ до web-контенту людям з інвалідністю (зір, слух, інтелектуальні комплексні порушення та синдром Дауна).

Український культурний фонд ‒ державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Підтримка проектів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах.