З перших днів повномасштабного вторгнення наша організація оперативно відреагувала на гуманітарну кризу в Україні та потреби людей з втратою зору зосередивши весь свій ресурс на допомозі незрячим людям. Ми надавали психологічну та юридичну підтримку по телефону, організовували логістичні маршрути в евакуації людей з інвалідністю до безпечних місць в Україні та закордоном, допомагали в наданні продуктових наборів, засобів гігієни, грошової допомоги тощо. Намагалися максимально забезпечити потреби людей з інвалідністю по зору, які  постраждали підчас війни та надзвичайних ситуацій. Біля двох років ми працюємо із незрячими людьми, надаємо їм інформаційно-консультативну підтримку, і найчастіше отримуємо запити від осіб що втратили зір та членів їх сімей про допомогу та вирішення їх нагальних проблем. Наші фахівці постійно беруть участь в реалізації проектів та ініціатив спрямованих на надання гуманітарної підтримки та допомоги людям із інвалідністю залишаючись в Україні, а саме в тих регіонах де люди максимально потребують допомоги. Протягом 2023 року більшу увагу фахівців ГС «Сучасний погляд» було спрямовано на допомогу в соціальній адаптації та реабілітації ветеранів, які втратили зір на війні та членів їх сімей.

Завдяки підтримці організацій людей з інвалідністю з різних країн, приватних осіб, Фондів, громадських та благодійних організацій, бізнесу, ГС «Сучасний погляд» змогла надати допомогу близько 600 особам з інвалідністю протягом 2023 року:

Інформаційна підтримка, консультації, супровід фахівців – близько 150 осіб;

Психологічна підтримка, консультація психолога – близько 120 осіб;

Надано ваучер на придбання продуктів харчування/набір продуктів харчування (за рахунок реалізації окремих проєктів або допомоги з інших джерел) – близько 100 осіб (Київська обл.);

Надано ваучер на придбання засобів особистої гігієни (за рахунок реалізації окремих проєктів або допомоги з інших джерел) – 60 осіб (Київська обл.);

Надано тростину для орієнтування у просторі військовим та цивільним, що втратили зір в результаті бойових дій – близько 60 осіб;

Проведено реабілітаційний фізкультурно-спортивний збір для молоді з втратою зору – 20 осіб;

Протягом 2023 року було організовано та проведено 5 таборів з соціальної адаптації та реабілітації ветеранів, які втратили зір на війні – 35 осіб, та членів їх сімей – 19 осіб.

Здійснено 3 виїзди мобільних міждисциплінарних команд (ММК) в рамках проєкту «Життя після війни» з підтримки та відновлення військових, які втратили зір захищаючи Україну, який реалізовує Громадська спілка «Сучасний погляд» за фінансової підтримки Міжнародного благодійного фонду Олександра Терещенка – 5 ветеранів (Одеська та Волинська області, Київ та Київська, Дніпропетровська, Вінницька області).

Отримано:

  • Цiльова безповоротна фiнансова допомога (на реалізацію проєктів) – на загальну суму 769 024 грн.
  • Благодiйна допомога – 28 667 грн.
  • Кошти на проведення таборів з соціальної адаптації та реабілітації ветеранів, які втратили зір на війні та членів їх сімей – 2 312 817 грн.
  • Кошти на виїзди мобільних міждисциплінарних команд (ММК) – 76 460 грн.

 Напрямки та результати роботи за січень - грудень 2023 року. Фото 1

 

Витрати:

  • Цiльова безповоротна фiнансова допомога (на реалізацію проєктів) – 769 024 грн.
  • Виїзди мобільних міждисциплінарних команд (ММК) – 58 200грн.
  • Проведення таборів з соціальної адаптації та реабілітації ветеранів, які втратили зір на війні та членів їх сімей – 2 312 817 грн.
  • Створення посiбника "Органiзацiя і проведення таборiв реабiлiтацiї та реадаптацiї вiйськових і цивiльних iз втратою зору пiсля поранень та травм. Методичні рекомендацiї". Інші витрати (банківські послуги, потреби щодо існування ГС - хостинг тощо) – 46 559 грн.

 Напрямки та результати роботи за січень - грудень 2023 року. Фото 2

Наші партнери:

Громадська спілка «Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» (ГС «ВГО «НАІУ»)

Міжнародний благодійний фонд Олександра Терещенка

Благодійна організація «Благодійний фонд «Побачимо перемогу»