«Два місяці тому, мій чоловік втратив зір на війні. Зараз нас виписують. Що мені робити? Як жити далі? » — розгублений голос у слухавку.
А дійсно, хто скаже, як жити далі?

Наразі в Україні немає достатньої кількості реабілітаційних центрів для людей, що втратили зір. Виходячи з лікарні, людина фактично залишається сам на сам зі своїм новим життям…

 Починаючи з кінця весни 2022 року до нас почали звертатися військовослужбовці та їхні родини, які не знали, як себе поводити, в ситуації втрати зору. Потім з’явилися звернення і від цивільних осіб, які зазнали уражень органів зору.

 Проблеми та питання були приблизно однаковими: як облаштувати побут, як самостійно орієнтуватися в просторі, які є пільги та соціальні виплати, яка робота більше підходить людям з інвалідністю по зору, чи можна здобути іншу освіту, де навчитися користуватися смартфоном і комп’ютером і ще багато іншого.

 Цих звернень ставало дедалі більше, тож нам прийшла ідея — створити інформаційно-консультативний хаб, який став би місцем, де кожен може поставити будь-яке питання і отримати на нього відповідь, може відчути підтримку та турботу в моменти, коли це особливо потрібно.

 Так і почав свою роботу наш перший «Hub for blind», але вже в жовтні все частіше почали надходити дзвінки від людей, з травмами спини та втратою кінцівок. Ми не мали достатньо знань та досвіду, щоб надавати їм консультації, адже подібні нозології далеко виходять за межі нашої компетенції, проте зараз саме той час, коли не існує слів «мене не стосується». Життя країни, життя нації, життя кожного конкретного громадянина стосується кожного із нас. Тільки разом ми сильні! У цьому бажанні допомагати й народилася ідея створення ще одного хабу — «Досвід задля допомоги». Ми зібрали команду фахівців із травмами спини та втратою кінцівок, адже їхній досвід може стати в пригоді тим, хто зазнав цих травм внаслідок війни.

 Зараз ми маємо два хаби, що активно працюють та розвиваються, щоб кожен, хто цього потребує, отримав вчасну та кваліфіковану інформаційну підтримку.

 Дізнатися більше про проєкт «Hub for blind» можна за посиланням: https://gssp.org.ua/rozpochav-svoiu-robotu-informatsiino-konsultatsiinyi-khab-dlia-liudei-z-porushenniamy-zoru

проєкт «Hub for blind»

Дізнатися більше про проєкт «Досвід задля допомоги» можна за посиланням: https://naiu.org.ua/zapratsyuvav-informatsijno-konsultatyvnyj-hab-dosvid-zadlya-dopomogy/
про проєкт «Досвід задля допомоги»

Ця ініціатива реалізується в рамках проєкту «Реагування та відновлення з урахуванням потреб людей з інвалідністю під керівництвом та за координації організацій осіб з інвалідністю», який реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю України за підтримки Європейського форуму осіб з інвалідністю.

 

#НАІУ #EDF          #CBMGlobal #допомога #Переможемо #СТОЇМО #Не_словами_а_справами #війна_росії_проти_УКРАЇНИ