І знову, як вперше!

З 10 липня в селищі Олександрія Рівненської області розпочався другий реабілітаційно-відновлювальний табір «Життя після війни» для військових з втратою зору та членів їх сімей. В ньому беруть участь шестеро ветеранів з дружинами та командою тренерів. Програма реабілітації враховує індивідуальні потреби кожного. Процес розпочався зі збору інформації, анкетування та функціональної діагностики. Склавши план роботи на кожного, ми почали працювати індивідуально та в групах.

На заняттях учасники набувають життєвих компетенцій за напрямками:
  • орієнтування у просторі (відпрацювання практичних навичок в умовах різної інфраструктури);
  • самообслуговування і самостійності в побуті та соціумі;
  • невізуальна доступність (смартфони та різноманітні мобільні додатки), робота на ПК за допомогою програм екранного доступу.

Фото1
Фото2
Фото3

Заходи фізичної терапії: спеціальні вправи (міофастіальний реліф, стрейчинг, міорелаксація, компенсаторно-силові тренінги, корекційні дихальні вправи, скандинавська ходьба).

Протягом реабілітації здійснюється постійний психологічний супровід та надається підтримка учасникам та членам їх родин. Надаються юридичні консультації на запити учасників.

 Проводяться тренінги (правила супроводу людей з втратою зору, облаштування побуту, комунікація та комфортна взаємодія в родині); підтримка та супровід ментора.У цей раз процес реабілітації та відновлення доповнено фізіотерапевтичним лікуванням: масажем, магнітотерапією, ампліпульс терапією, галотерапією тощо.


Фото4
Фото5

 Реабілітація проходить у мальовничьому, затишному куточку Рівненщини, де сосновий ліс поєднується з луками та річкою, що є комфортним і зручним для отримання перших знань інтенсивної реабілітації та відпочинку.

Проєкт передбачає виїзд в місто для практичного відпрацювання отриманих навичок. Зосереджуючись на заняттях з орієнтування і мобільності, використовуючи тростину, GPS- навігацію враховуючи взаємодію в громадських місцях.


Фото6
Фото7

Кожен день в таборі «Життя після війни» є кроком до незалежного життя!

logo