(ГС«Сучасний погляд», Код ЄДРПОУ 38928469)
ГРОМАДСЬКА СПІЛКА «ВСЕУКРАЇНСЬКА ЛІГА ОРГАНІЗАЦІЙ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ ПО ЗОРУ «СУЧАСНИЙ ПОГЛЯД» (ДАЛІ – ГС «СУЧАСНИЙ ПОГЛЯД») є громадською організацією людей з інвалідністю, яка налічує 5 юридичних та 27 фізичних членів Спілки з різних областей України.
Протягом 2024 року головним вектором діяльності Спілки було організація та проведення заходів із реабілітації, адаптації та підтримки військовослужбовців, які втратили зір внаслідок війни, ветеранам із втратою зору і членам їх сімей.
«Точка дотику» - проект реалізовувався в 2024 році Міжнародним благодійним фондом «Альянс громадського здоров’я» спільно з Міністерством освіти і науки України, Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні за фінансової підтримки Уряду Великої Британії.
Стратегічними партнерами проєкту були: ГС «Сучасний погляд», Радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності Т. Ломакіна, депутати Верховної Ради України, «Blind Veterans UK», НРЦ «Левеня», ГО «Трініті хаб».
Основною метою проекту були розробка та запровадження державної навчально-адаптаційної програми для людей, що втратили зір під час війни, включаючи ветеранів. Участь нашої команди в проекті є неоціненною завдяки семирічному досвіду, професіоналізму, увазі до деталей, відданості та патріотизму.
Протягом 2024 року було якісно проведено два навчальні курси (4-тижневий та 8-тижневий) для ветеранів з втратою зору та супроводжуючих їх осіб. Курс адаптації та навчання пройшли 18 ветеранів та 18 супроводжуючих їх осіб, було залучено 14 тренерів-консультантів та 2 ментора з числа ветеранів. Застосована навчально-адаптаційна програма включала авторські програми та методики психологічної підтримки, формування базових навиків орієнтування у просторі, самообслуговування в побуті та приготування їжі, розвитку координаційних здібностей і сенсорних систем, взаємодії в соціумі та комунікації, ознайомлення із шрифтом Брайля, розвитку навиків використання інформаційних технологій та комп’ютерної техніки, лікувального масажу та підвищення рівня рухової активності тощо. Комплексне поєднання фізичних, соціально-психологічних, педагогічних та інших заходів сприяло формуванню самостійності, подоланню посттравматичного синдрому, включенню ветеранів із інвалідністю в соціальне середовище, залучення їх до суспільного життя та праці.
- Ми надзвичайно задоволені результатом і з впевненістю рекомендуємо вашу команду іншим установам та організаціям, які шукають надійних партнерів для проведення аналогічних заходів, - говорить Керівниця відділу кризового реагування МБФ «Альянс громадського здоров’я».
- «Життя після війни» - багаторічна програма з проведення таборів соціальної адаптації та реабілітації для ветеранів російсько-української війни та супроводжуючих їх членів родин.
- Програма проведення даних заходів складається індивідуально під кожен табір, має клієнтоцентрований підхід, авторські методики тестування учасників і методологію у наданні реабілітаційних послуг.
- Комплексний підхід складається з таких ключових напрямків: соціальної адаптації, психологічної підтримки, орієнтування та мобільності, самообслуговування та життєвих навичок, невізуальної доступності на смартфонах і ПК, фізичної терапії, лікувального масажу, правової обізнаності, рекреаційного туризму. Члени сімей, дружини або матері отримають навики з облаштування побуту, правила безпечного та комфортного супроводу незрячих, психологічне та фізичне розвантаження.
- У 2024 році було проведено 5 заходів з термінами проведення від 14 до 21 днів. В заходах взяли участь 49 ветеранів, 45 супроводжуючих із членів родин, були залучені 17 тренерів. Дані табори проводилися тричі у Львівській області, 1 раз у місті Вінниця, та 1 раз у місті Чернівці.
- Проведення даної програми «Життя після війни» відбувається за участі партнерів: МБФ Олександра Терещенко, Українському центру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт», ВГС «Національна Асамблея людей з інвалідністю України», БО «Побачимо перемогу».
Проєкт «Підтримка цивільних та військових, які втратили зір під час війни» було реалізовано на початку 2024 року, протягом трьох місяців.
Було реалізовано наступні активності і заходи: проведено 2-і інформаційні online-сесії, для фахівців медичних і соціальних галузей, які працюють з людьми із втратою зору. В заходах взяли участь 61 особа, із 45 закладів та організацій України. Задачі проведення даних заходів були виконані, але досягнути глобальних цілей двома семінарами тяжко. Тому ми і в подальшому плануємо проведення подібних заходів для фахівців різних сфер діяльності та надання послуг.
Було проведено серію інформаційних online-вебінарів для осіб, що втратили зір в наслідок війни і членів їх родин. Дані заходи були проведені у відповідності з графіком і мали на меті надання різнопланової інформації незрячим ветеранам і членам їх сімей. Було проведено 5 заходів, в яких взяли участь 46 осіб.
Організація та проведення даних заходів сформували платформу для комунікації, взаємодії, самореалізації, обміну досвідом та вирішенням проблем ветеранів, які втратили зір на війні та членів їх сімей. Дана робота продовжується і надалі.
Протягом березня-квітня 2024 року було проведено 3 фокус-групи для виявлення проблем і шляхів їх вирішення для трьох різних груп, а саме: 1 захід для членів родин ветеранів із втратою зору, присутні 8 осіб; 1 фокус-група для ветеранів, які втратили зір на війні, присутні 8 учасників; 1 - для офтальмологів, які наразі працюють по лікуванню та протезуванню поранених ветеранів, присутні 7 осіб.
Аналіз проведення даних заходів виявив пласт проблем з якими стикаються офтальмологи, ветерани та членів їх сімей. Кожне з виявлених проблемних питань потребує опрацювання та проведення адвокаційної кампанії для його поступового вирішення.
Протягом реалізації проекту постійно надавалася індивідуальна психологічна підтримка людям, які втратили зір на війні та членам їх сімей в onlain форматах. За три місяці було проведено консультування 35 особам. Було проведено картографування послуг для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку м. Києва. Дані матеріали було розміщено на сайті організації та ресурсах партнерів.
Після проведення інформаційних семінарів для фахівців соціальної і медичної галузі, до нас звернулися співробітники Головного управління Національної поліції України з пропозицією провести даний семінар і для їх співробітників, що ми і успішно зробили 24 квітня 2024 року в офлайн форматі. Були присутні 25 осіб.
Проєкт було реалізовано в межах проекту «Криза в Україні: Реагування та відновлення з урахуванням потреб людей з інвалідністю під керівництвом та за координації організацій осіб з інвалідністю (2-га фаза)», що виконує Всеукраїнське громадське об'єднання "Національна Асамблея людей з інвалідністю України", за фінансової підтримки Європейського форуму інвалідності.
В межах гуманітарного реагування ми:
- надавали психологічну та юридичну підтримку по телефону (86 осіб);
- допомагали в наданні продуктових наборів, засобів гігієни, грошової допомоги тощо (47 осіб);
- надавали асистивні засоби реабілітації (видали 18 тростин, 4 датчика виміру рідини, 1 прилад для письма шрифтом Брайля);
- надавали інформаційні послуги (236 послуг).
Проведено реабілітаційний фізкультурно-спортивний збір для молоді з втратою зору – 18 осіб.
Здійснено 20 виїздів мобільних міждисциплінарних команд (ММК) для надання послуг супроводу за місцем проживання 20 ветеранів (Одеська, Волинська, Харківська, Дніпропетровська, Вінницька, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Київська області).
Фінансові результати (показники) ГС «Сучасний погляд» за 2024 рік:
Отримано:
- Кошти на проведення таборів з соціальної адаптації та реабілітації ветеранів, які втратили зір на війні та членів їх сімей – 891 004 грн.
- Цільова безповоротна фінансова допомога – 144 700 грн.
- Благодійна допомога – 20 000 грн.
Витрати:
- Проведення таборів з соціальної адаптації та реабілітації ветеранів, які втратили зір на війні та членів їх сімей – 899 412 грн.
- Цільова безповоротна фінансова допомога (виконання проєкту) – 144 700 грн.
- Виїзди мобільних міждисциплінарних команд (ММК) – 15 400 грн.
- Податкові платежі – 11 608 грн.
- Власні витрати – 6 918 грн.
- Банківські комісії – 3 575 грн.
Наші партнери:
Громадська спілка «Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» (ГС «ВГО «НАІУ»)
Міжнародний благодійний фонд Олександра Терещенка
Благодійна організація «Благодійний фонд «Побачимо перемогу»