Вже зовсім скоро чергова група молоді з глибокими порушеннями зору вирушить у гостинні Карпати, де на базі Західного фізкультурно-спортивного центру Національного комітету спорту осіб з інвалідністю України, спробує зробити перші кроки до, ймовірно, суттєвих змін у своєму житті. А допомагати їм у цьому нелегкому процесі буде команда тренерів, які полишать на два тижні усі свої справи та зберуться з різних куточків країни. Для того, щоб дізнатися більше про те, хто і як допомагатиме нашим учасникам, ми хочемо трохи розповісти про кожного з тренерів.

Головною рушійною силою цього процесу, яка об’єднує, надихає та демонструє власним прикладом високі стандарти соціально активної життєвої позиції, професіоналізму й позитивного ставлення до життя, є старша тренерка збору Перепеченко Олеся. Вона має дві вищі освіти за напрямками «тифлопедагогіка» та «фізична реабілітація» і окрім суто керівних функцій багато чого знає про орієнтування у просторі, застосування технічних та інших засобів реабілітації та громадську діяльність. Саме вона буде проводити заняття з ознайомлення з тифлотехнікою, основами орієнтування у просторі та перетворенню цікавих ідей у реальні проєкти, тобто, проєктній діяльності.

Цвілодуб Володимир Михайлович є тренером з туризму. Взагалі, пан Володимир – це цілий всесвіт усіляких знань про навколишнє природне середовище та навичок взаємодії з природою. Його мандри відбувалися в Південній та Північній Америці, Африці, Азії, Австралії. Здається, він не був тільки в Антарктиді. Але з його завзяттям до того вже не далеко. Володимир Михайлович розпізнає будь-який камінець, що зустрінеться на стежині, розрізнить корисні та шкідливі рослини й розповість про їх застосування, зможе й в суцільній пустелі знайти інгредієнти для запашного чаю, звареного на багатті. А його життєвих історій та глибокої мудрості вистачить на кілька життів пересічних людей.

Ісаєнко Олег, Кириченко Едуард та Кузьмічова Владислава відповідатимуть за спортивну складову нашого збору. Усі вони фізичні реабілітологи-ерготерапевти та їх зоною відповідальності стануть тренажерна зала, лижний стадіон й, що стосується Владислави, гімнастична зала. Кожен з цих молодих людей чудово зарекомендував себе у Навчально-науковому інституті фізичної культури Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка, з яким ГС «Сучасний погляд» має тривалі й дуже плідні взаємини. Під орудою наших колег – кандидатів наук, доцентів – Дяченко Юлії Леонідівни та Копитіної Яни Миколаївни, інших викладачів були підготовлені якісні фахівці для участі в фізкультурно-спортивних зборах для осіб з глибокими порушеннями зору.
Окрім того, Олег має високу спостережливість та незрівнянне почуття гумору, що в сумі виливається у безліч жартів та невигаданих історій в його виконанні. На противагу Олегові, Едуард серйозний та ґрунтовний, приділяє увагу науковим дослідженням. Ну а Владислава, сподіваємось, як і будь-яка дівчина, ще ховає якусь загадку, і, можливо, в майбутньому вона її розкриє.
Робота хлопців та дівчат складається не тільки у суто практичному аспекті – перед початком зборів та по їх завершенню проводяться заміри фізичного стану усіх учасників з фіксацією змін, як позитивних, так і негативних (для тих, хто багато їв, не старався на заняттях та просиджував у соціальних мережах замість прогулянок гірськими доріжками!).

Чуйкова Тетяна – спеціальний психолог та дефектолог. На її заняттях хлопці й дівчата дізнаються про свої можливості, зможуть краще розуміти себе й оточуючих, правильно ставити цілі та вибудовувати шлях до їх досягнення, навчаться роботі у команді, зможуть краще розкривати свій потенціал. Окрім того, двері кімнати психолога завжди відкриті для тих, хто хоче з’ясувати або розв’язати особисті проблеми, вирішити болючі життєві питання. Хоча, іноді здається, що ці двері залишаються відкритими й після закінчення зборів, адже дзвінки й дописи у соціальних мережах не припиняються й надалі!

Дубов Микола – юрист та викладач правових дисциплін. Тут не слід зупинятися більш детально, адже кожен з нас щодня стикається з тими чи іншими правовими аспектами повсякденного життя – від нарахування пенсії, соціальної виплати, забезпечення технічними засобами реабілітації до можливості отримання освіти, працевлаштування, пільг на проїзд і багато чого іншого. Також є можливість обговорити особисті питання, які стосуються сімейного, цивільного, спадкового та соціального законодавства.

А серед ваших знайомих чи друзів є тренер з фітнесу з глибокими порушеннями зору, який викладає, скажімо так, для умовно здорових людей?! А от в нашій команді такий, а точніше – така є. Це Сагун Мар’яна, яка зараз додатково ще й опановує фах фізичного реабілітолога! Струнка постава, правильна хода, граціозні рухи – ні, це не сон, це результат її занять з танцювально-рухової терапії. Тим більше, що Мар’яна демонструє все це власним яскравим прикладом. За неповні два тижні Мар’яна перетворює вайлуватих хлопців та сором’язливих дівчат на справжніх майстрів латиноамериканських танців!

Борсяк Ілона, яка, до речі, за фахом теж тифлопедагог, а ще й мовознавець, викладатиме основи розмовної англійської. Будьте впевнені, за два тижні ви точно опануєте кілька корисних фраз, або хоча б зможете сказати, що ви нічого не розумієте! А ще Ілона - найрозумніша дівчина з тренерського складу, тому, що саме вона відповідає за інтелектуальні розваги наших учасників! А через це знає безліч складних питань й відповідей на них! Правда, всі ці розваги вона попередньо тестує на комусь з тренерів, які, після такого, тестування, сором’язливо замовчують результати. Мабуть, не хочуть принижувати інших своїми глибокими знаннями, або, хоча навряд, навпаки!

Кожен збір відкриває багатогранні таланти його учасників – вірші власного авторства, пісні, гра на музичних інструментах, танці, гумор. І за все це розмаїття здібностей відповідатиме Джала Галина, яка й сама співає пречудово! Якщо раніше ви муркотіли щось тихесенько перед дзеркалом, або робили вигляд, що співаєте дуетом з Олегом Винником чи Ані Лорак, будьте впевнені – на нашому зборі ви заспіваєте на повний голос!

Разом з нами також вирушає медична сестра з набором медикаментів та медичних приладів, однак, ми сподіваємось, що її допомоги ніхто не потребуватиме!