Логотип Громадської спілки "Сучасний погляд"

Громадська спілка «Всеукраїнська ліга організацій осіб з інвалідністю по зору «Сучасний погляд» була заснована у 2013 році і ставить за мету всебічну підтримку осіб з порушеннями зору, сприяння у їх професійній реалізації, відстоювання та захист прав та законних інтересів осіб з інвалідністю по зору.

Фахівці спілки постійно беруть участь у семінарах, конференціях, нарадах, «круглих столах» з питань, що стосуються реабілітації, працевлаштування, освіти людей з інвалідністю по зору.

ГС «Сучасний погляд» була організатором або одним з співорганізаторів низки інформаційних, просвітницьких, реабілітаційних заходів, які проводилися у переважній більшості регіонів України.

Фахівці нашої Спілки входять до складу тренерів фізкультурно-спортивних реабілітаційних зборів, які двічі на рік проводяться для молоді з глибокими порушеннями зору на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру НКСІУ у с. Яворів Турківського району Львівської області.

Зусиллями Організації було видано більше 30 книг рельєфно-крапковим шрифтом Брайля, які було безкоштовно передано до спеціалізованих бібліотек для незрячих осіб, а також у спеціальні школи для дітей з глибокими порушеннями зору.

Став традиційним і щорічним конкурс найкращих читачів шрифтом Брайля, в якому беруть участь учні спеціалізованих шкіл зі Львова, Києва, Одеси та Харкова, змагання проводяться у трьох вікових групах – серед вихованців початкових, середніх та старших класів. Апогеєм змагань є суперфінал, в якому переможці шкільних конкурсів зустрічаються обличчям до обличчя, виборюючи звання кращого з кращих та гарні призи.

У 2020 році Організація взяла участь у конкурсі програм (проектів, заходів), розроблених громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка за рахунок коштів державного бюджету, який проводився Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю України. На конкурс було подано два проекти, які отримали схвальні відгуки та відповідне фінансування. Ці проекти мають назви «Серія online-семінарів «Успішні фахівці-масажисти, реалізація права на працю шляхом започаткування власної справи» та «Інклюзивний, навчально-розвиваючий захід online «Читаймо разом!». Мета першого проекту – сприяння зайнятості осіб з інвалідністю та реалізація права на працю на рівні з іншими; мета другого - сприяння забезпеченню реалізації права на освіту осіб з інвалідністю шляхом впровадження підтримки інклюзивного навчання на усіх рівнях освіти.

Партнерами в реалізації першого проекту виступають Харківський міський центр зайнятості та Навчально-науковий інститут фізичної культури Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка. Проектом було охоплено кілька сотень осіб з інвалідністю по зору з числа масажистів з різних регіонів України, які візьмуть участь у низці онлайн-семінарів щодо започаткування власної справи, підвищать свою високу майстерність під орудою одних з кращих масажистів країни, отримають змогу довести свій професійний рівень на чемпіонаті з масажу.

В рамках другого проєкту будуть проводитися онлайн-зустрічі прихильників серії книг «Коти-вояки» з різних вікових груп для обговорення пригод улюблених героїв та веселого, дружнього та інтелектуального дозвілля. Перша книга першого циклу серії «Коти-вояки» вже видана нашою Спілкою шрифтом Брайля, а наступні книги готуються до друку і зустрінуться зі своїми читачами дуже скоро.