Інформаційний розвиток чи не відразу став драйвером створення доступних ресурсів. Доступний веб-сайт усуває бар'єри, які заважають людям із інвалідністю ним користуватись і, таким чином, під час взаємодії з ним усі користувачі перебувають в рівних умовах.

Незабаром сайти Дубенського та Острозького музеїв будуть адаптовані для людей з інвалідністю. Це стало можливим завдяки підтримці Українським Культурним Фондом проєкту Громадської спілки "Всеукраїнська ліга організацій осіб з інвалідністю по зору "Сучасний погляд" - «Інклюзивні сайти історико-культурних заповідників Рівненщини WCAG 2.1».

Для оновлення сайтів ми використовуємо міжнародні стандарти доступності WCAG 2.1. (Web Content Accessibility Guidelines).–  норми Універсального (Інклюзивного) дизайну, покликані забезпечити максимальний доступ до web-контенту людям з інвалідністю (зір, слух, інтелектуальні комплексні порушення та синдром Дауна).

Тож, сьогодні детальніше розкажемо про ці міжнародні стандарти доступності.

Перша версія  Інструкція з доступності веб-контенту (WCAG 2.0) затверджена 2008 року. Зараз чинна (WCAG 2.1) від 2018 року. Цього року має вийти наступна редакція інструкції (WCAG 2.2)

WCAG має 12 принципів, які поділяють на 4 блоки:

  • Легкість сприйняття
  • Керованість
  • Зрозумілість
  • Стійкість до помилок

Кожен принцип має перелік критеріїв, за якими можна перевірити веб-сайт на відповідність цьому принципу. Існує три рівні відповідності сайтів принципам WCAG 2.1 – A (низький), AA (середній) та AAA (високий). Досягнення високого рівня відповідності є бажаним, але не завжди можливим.

Нагадаємо, що у рамках нашого проєкту, упродовж усього періоду його втілення, ми будемо проводити апробацію адаптованих сайтів людьми з інвалідністю. Для комфортнішого користування сайтами та контентом на них для осіб з інвалідністю, будемо приймати усі зауваження, рекомендації та пропозиції.