Ми продовжуємо знайомити вас із становленням веб-доступності у світі. Цього разу розповідатимемо про законодавство у США.

Нагадаємо, що Громадська спілка «Сучасний погляд» за підтримки Українського Культурного Фонду втілює у життя проєкт «Інклюзивні сайти історико-культурних заповідників Рівненщини WCAG 2.1».

США  напевне, найраніше почали займатися доступністю своїх електронних ресурсів для людей з інвалідністю. Проте, законодавство в них представлено у всього двох законах. Таких як: Закон про реабілітацію  від 1973 року в ньому норми, що стосуються веб-доступності представлені в розділі 508, який був доданий в 1998 році. Стосується будь-яких інформаційно-комунікаційних технологій, які створюють і використовують федеральні агентства.

Закон про американців з інвалідністю (Americans with Disabilities Act – ADA) – прийнятий ще в 1990 році. І якщо він стосується майже всіх тих же напрямків, що розділ 508, то коло осіб які мають його виконувати значно більше. А саме -  будь-які комерційні і некомерційні організації, які надають послуги великій кількості людей. Це банки, магазини, школи, готелі, кінотеатри, місця громадського харчування.

Всі вимоги в ADA розділені на три групи:

  • Технічні: Код сайтів і додатків, програмне забезпечення та в цілому операційні системи повинні бути сумісні з допоміжними технологіями.
  • Функціональні: Люди з інвалідністю повинні мати доступ до всієї системи в цілому.
  • Підтримка: Люди з особливими потребами повинні мати доступ до документів, які описують як працювати з системою.