Резильєнтність – стратегія виживання та шлях до себе!

«Сприяння правам жінок та дівчат з інвалідністю шляхом посилення їх участі та лідерства в громадах» – це змістовний та важливий проєкт, який реалізує Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» за підтримки UN Women Ukraine / ООН Жінки в Україні та Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги / WPHF.
WPHF – це гнучкий і швидкий інструмент фінансування, який підтримує якісні заходи, спрямовані на підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використовування ключових можливостей миро будівництва.

Життя жінок та дівчат після закінчення війни

До виконання завдань проєкту залучені партнери з різних регіонів України. Одним із них є Громадська спілка «Всеукраїнська ліга організацій осіб з інвалідністю по зору «Сучасний погляд» (далі – ГС «Сучасний погляд»).
Основним напрямом діяльності цієї організації є всебічна підтримка осіб, в тому числі жінок та дівчат з порушеннями зору, сприяння у реалізації, відстоюванні та захисті їхніх прав та законних інтересів щодо реабілітації, працевлаштування, освіти людей з інвалідністю по зору.
З першого липня ГС «Сучасний погляд» розпочала впровадження проєкту, метою якого є посилення громадської активності серед дівчат та жінок з інвалідністю, зміцнення їх лідерського потенціалу та підсилення здатності протидіяти викликам війни. Плани організації амбіціозні.
Протягом цього місяця ними вже проведено низку заходів, спрямованих на підвищення рівня обізнаності лідерок громадського руху людей з інвалідністю, які мали змогу здобути нові знання та навички, опанувати різноманітні інструменти самодопомоги, та поділитися власними рецептами життєстійкості у започаткованій організацією Школі резильєнтності «Шлях до себе». Це стало цікавим та корисним досвідом для усіх учасників школи. У серпні розпочне свою роботу «Академія жіночого лідерства» - навчальний курс, що містить в собі лекції, практичні завдання, зріз знань та передбачає сертифікацію і подальшу активну діяльність випускниць у своїх громадах.
Також ГС «Сучасний погляд» заплановано взяти участь в спільних нарадах, «круглих столах» для підсилення роботи органів місцевого самоврядування, а також з метою виявлення та задоволення потреб жінок та дівчат з інвалідністю в ОТГ Київської області.
«Висвітлюючи історії сильних духом жінок і дівчат з інвалідністю у серії публікацій циклу «Незламна» ми будемо мотивувати рушійну силу інших жінок та дівчат. Ми твердо переконані у тому, що ці публікації надихатимуть людей, які їх читатимуть – не боятись діяти. Навіть, якщо важко, якщо опускаються руки – завжди є рішення, яке допоможе змінити життя на краще. Рішення, яке надасть сили, похитне наявні у суспільстві стереотипи та міфи щодо людей з інвалідністю» - говорять лідерки проєкту - членкині громадської спілки, в яких є свій «Сучасний погляд» у практичній діяльності миро-будівництва України!
Успіхів всім учасницям та учасникам в реалізації проєкту «Сприяння правам жінок та дівчат з інвалідністю шляхом посилення їх участі та лідерства в громадах»!

#wphfund #НАІУ #UNSCR1325 #InvestinWomen #WomenRespond2Crises

Про Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF)

Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) – це єдиний глобальний механізм, створений виключно на підтримку участі жінок в процесах розбудови миру та безпеки, а також гуманітарної допомоги. WPHF, керований низкою представників громадянського суспільства, урядів та ООН, — це трастовий фонд за участі багатьох партнерів, який мобілізує терміново необхідне фінансування для місцевих організацій, очолюваних жінками, та працює разом із жінками на передовій заради побудова міцного миру. WPHF надав фінансування та підтримав спроможність понад 500 місцевих організацій громадянського суспільства, які працюють над питаннями порядку денного «Жінки, мир, безпека» та реалізують гуманітарну діяльність у 28 країнах світу, які постраждали від кризи.
Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об'єднаних Націй.


logo